SFK Drakonián

Umístění: Sci-fi & Fantasy klub Drakonián » GURPS a GameMasteři » GM Tahy » Příběh

Přihlášení

Momentálně nejste přihlášen(a)! Prosím vložte své identifikační údaje níže. Pro přihlášení musíte mít zapnuté cookies.

Přihlásit se

Přihlásit přes MojeID

Zapomněli jste heslo? Nechte si zaslat nové: Zaslat nové heslo

Waybook - Spolujízda nejen studentů
dětská organizace Zálesák Most
TOPlist

Zpět na GM Tahy
Záznamy ze sezení najdete zde
Pokud se chcete něco málo dozvědět o postavách stačí přejít na tabulka postav.

Příběh hry mě nadchl a po jejím dohrání mě přiměl přetvořit tento zajímavý svět do pravidel GRUPS. Svět Original war se drží skutečností, aktuálních technologií a politickou situací, z které bojující strany vychází.

Příběh

Američané objeví na Sibiři poblíž místa dopadu Tunguzského meteoritu záhadný artefakt mimozemského původu EON (Extraterrestrial Object Nexus), nebo také pro Rusy „Taudeflektor“, který převezou do USA. Zde vědci zjistí, že se jedná o stroj času, avšak během experimentů spotřebují veškerou energii přístroje. Artefakt je uložen v Oblasti 51, kde čeká na své případné využití. Nedostatek energie, která EON blokuje, řeší objev nového prvku siberitu (rusové tento prvek nazývají alaskit), ale veškerá ložiska tohoto nerostu se nachází na Sibiři. Američanům se podaří získat malé množství siberitu a nakrátko zprovoznit EON. Do minulosti vyšlou zvláštní tým, který má za úkol vytěžit siberit a zakopat ho na území Aljašky, neboť před dvěma miliony let byly Sibiř a Aljaška propojeny pevninou. Když ale Američané přistanou v minulosti, uvědomí si, že budoucnost se již změnila. V minulosti potkají ruské vojáky, ale i arabské žoldnéře kteří chtějí siberit (alaskit) zničit.

Bojující strany

Američané

Armáda skládající se z elitních jednotek, vědců a doprovodného těžebního personálu. Vlastní velké množství podpůrného materiálu, vědeckých pomůcek a těžebních nástrojů – připravovali se na těžbu ne na válku, vojáci spíše doprovod než aktivní použití. S armádním vybavením vůči ostatním zúčastněným stranám zaostávají.
Hodnosti: Mužstvo a poddůstojníci, Důstojníci, Důstojničtí zástupci
Vybavení vojáka: Americký pěšák

Rusové

Po zjištění změny minulosti (přesunutí veškerého alaskitu/siberia ze Sibiře na Aljašku) se podařilo Rusům získat Taudefloktor (EON) a vyslat zpět v čase jednotky, které mají za úkol zničit americkou výpravu a zabránit přesunutí alaskitu(siberia). Vojensky jsou na tom ze všech bojujících stran nejlépe – jdou do války.
Hodnosti: Hodnosti ruské strany
Vybavení vojáka: Ruský branec

Arabští žoldnéři

Nehratelná strana, zatím mimo děj
Vybavení vojáka: Arabský žoldnéř

Pravidla

Hraje se za Američany.
Standartní bodové hodnocení postavy je 75-90 bodů.
Hraje se podle trojkových pravidel + C1.
Vybavení je řešeno stadartní výbavou (to co je k dispozici na základně, nic víc a nic míň).
Hodnost je určována GM.

Znalosti vojáků

Každý voják prošel základním bojovým výcvikem.

Hráč je povinen při tvorbě charakteru investovat alespon 1bod do:
- Běh, Šplh, Plavání, Pochod
- Pistole, Pušky, Rvačky, Nůž

Vyšší hodnosti jsou spjaty s dalšími konkrétními znalostmi, které jsou očekávány od postu v hierarchii velení (taktika u velících důstojníků, speciální logistické dovednosti od podpůrných sborů atd..)

Zázemí

Z počátku byl příchod zmatený a nekoordinovaný. Objevovaly se skupinky vojaku a vědců v rozmezí měsíců a kilometrů. K tomu na všechny čekalo nemile překvapení v podobě rusů, kteří bez milosti všchny zabíjeli. Několika skupinkám se podařilo spojit a dostat se dostatečně daleko od rusů a vytvořit první velký americký tabor tzv. „Alafa“. Po stabilizaci pozic a odraření útoků rusů začali američané prozkoumávat okolí, kde objevili americkou základnu. Tato základna se zdá být vybunovaná před několika lety, ale byla „opuštěná“ původním osazenstvem. Tato základna je v hoře v podzemí. Byla označena jako „Beta“

Alfa Alfa je hlavní základna američanů. Jsou zde sklady vybavení, výrobny a opravny, nemocnice a další vědecká pracoviště. Stálá posádka je zhruba 2 tisíce mužů a žen. Maximalni kapacita je 3.5k.

Beta Tri patrova „budova“ zapustena ve skale. Jedna se o operacni zakladnu blizko uzemi pod kontrolou rusu. Jeji maximalni kapacita je (prechodne) az 120 muzu. Saha do hloubky 3 pater pod urovni terenu a jedno patro nad urovni. Jsou zde umistene sklady pro operacni tymy a dobre vybavena nemocnice.